Wszystkie bestsellery
Miodarka kasetowa 4 ramkowa - Ø750 - 12V/230V 9326
  • Miodarka kasetowa 4 ramkowa - Ø750 - 12V/230V 9326
  • Miodarka kasetowa 4 ramkowa - Ø750 - 12V/230V 9326
  • Miodarka kasetowa 4 ramkowa - Ø750 - 12V/230V 9326

Miodarka kasetowa 4 ramkowa - Ø750 - 12V/230V 9326

9326
TECHTRON
Ocena 

Maks. wymiar ramki:270x480mm
4 x Wielkopolska
4 x Ostrowskiej
8 x 1/2 Wielkopolska
8 x 1/2 Dadant
4 x Langstroth

5 674,92 zł
Brutto
4 613,76 zł Netto
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Opis

Miodarka kasetowa

Sezony pszczelarskie bywają różne. Zmieniający się klimat sprawia, że w poszczególnych latach warunki w jakich pszczoły wytwarzają miód zmieniają się, co nie pozostaje bez wpływu na jego parametry. W kontekście miodobrań na pierwszy plan wybija się zwłaszcza kwestia udziału wody w miodzie. Dla przykładu, sezon 2024 był bardzo słoneczny i suchy na większości terenu kraju. To sprawiło, że zawartość wody w miodach wielokroć nie przekraczała 16,0%, a niekiedy była nawet poniżej progu 15,5%! Taki produkt odznacza się bardzo wysokim walorem jakościowym, ale przysparza jednocześnie także pewnych problemów w trakcie jego pozyskiwania czy konfekcjonowania.

Zadania specjalne

W lata o niskiej sumie opadów, niewielkiej wilgotności powietrza oraz ciepłych nocach pszczołom łatwiej jest ze zgromadzonego w komórkach plastrów nektaru odparowywać wodę. W efekcie szybko uzyskuje on gotowość do odebrania z uli. Niski udział wody w miodzie jest mniejszym problemem niż zbyt wysoki, który prowadzić może do niekontrolowanej fermentacji tego produktu zarówno w opakowaniach jednostkowych jak i zbiorczych już na etapie przechowywania. Nie mniej jednak, tzw. suchy miód też stanowi pewne wyzwanie. Przede wszystkim trudniej jest opróżnić z niego komórki plastrów. Niektóre typy miodarek radzą sobie w takiej sytuacji lepiej niż inne.

Wyzwaniem jest także wywirowywanie miodu wrzosowego. Ten ekskluzywny jego gatunek jest nie tylko poszukiwany przez wymagających klientów o sprecyzowanych preferencjach smakowych, ale także lepiej wyceniany przez rynek hurtowy. Dla części pasieczników to wystarczająca zachęta do prowadzenia późnoletnich wędrówek na wrzosowiska. Plenne i zdrowe pszczoły bardzo dobrze rozwijają się na tym pożytku i w korzystnych sezonach są w stanie zgromadzić znaczne ilości galaretowego miodu. Potem jednak trzeba go jeszcze odebrać…

Miodarka kasetowa – dla kogo?

Dość oczywistej odpowiedzi na to pytanie dostarcza druga część poprzedniego akapitu. Miodarka kasetowa to najlepszy wybór dla wrzosowiczów. W gruncie rzeczy jednak, jest to całkiem ciekawe i wartościowe rozwiązanie dla znacznie szerszej grupy pasieczników.

Miodarka kasetowa posiada konstrukcję kosza pozwalającą na pracę z mniejszym wsadem niż modele radialne o takiej samej średnicy bębna. Praca ta jest jednak znacznie szybsza! W warunkach letnich miodobrań z pożytków typowo nektarowych prowadzonych w wygrzanych pracowniach, gdy miód jest silnie lejący, już 3 minutowe cykle pracy pozwalają na dokładne opróżnienie plastrów. Niektórzy pszczelarze gospodarujący na niskich ramkach w korpusach miodowych decydują się na zakup miodarek o wysokich kasetach. Pozwala im to na ekstrakcję miodu z dwóch plastrów w jednym slocie – w taki sposób jednocześnie można wirować np. 24 plastry w 12 kasetowym urządzeniu przy bardzo krótkich cyklach jego pracy. Działanie takie gwarantuje wypracowanie wysokiej efektywności czasowej ale ma także dodatkową zaletę logistyczną: przygotowanie do wirowania mniejszych partii plastrów (choć w dużej częstotliwości) nie wymaga zakupu długich ociekaczy i użytkowania dużych pomieszczeń w których wykonuje się miodobrania. A zatem, miodarka kasetowa to rozwiązanie dla pszczelarzy ceniących efektywne wykorzystanie czasu i przestrzeni w której pracują.

Miodarki kasetowe Techtron

Miodarki kasetowe Techtron to nowoczesne, solidnie zbudowane urządzenia dostępne za rozsądne pieniądze. To także bardzo szeroka rodzina sprzętu obejmująca aż 20 produktów! Każdy pasiecznik jest w stanie dobrać odpowiedni wariant do własnych potrzeb. Posiadacze kilkunastu rodzin mogą zainteresować się najmniejszym, 4-kasetowym wariantem, który dostępny jest zarówno z napędem ręcznym jak i elektrycznym. To kompaktowe, ale bardzo solidnie i profesjonalnie wykonane urządzenie o średnicy bębna wynoszącej 650 mm. Największa miodarka kasetowa o średnicy 1200 mm posiada z kolei zaawansowaną konstrukcję kosza z 20 kasetami, w których w jednej chwili wirować można nawet 40 ramek ½ wlkp. Wszystkie produkty z tej kategorii wykonane są bardzo solidnie, a co nie mniej ważne, niektóre z nich dostępne są nawet o 40% taniej niż analogiczne produkty konkurencyjnych marek.

Szczegóły produktu
9326
9326

Opis

Typ ramki pszczelej
Max. 270 x 480 mm (WIELKOPOLSKA, LANGSTROTH, OSTROWSKIEJ)
Średnica bębna miodarki
Ø750mm
Wysokość miodarki
1350mm
Wysokość bębna miodarki
750mm
Grubość bębna miodarki
0.8mm
Dno miodarki
0.8mm
Użyte materiały
Stal nierdzewna kwasoodporna o symbolu 0H18N9 / 1.4301
Stojak miodarki
Malowane proszkowo
Zasilanie
230V/12V
Pobór mocy
280 W
Gwarancja
2 lata
Silnik i napęd miodarki
Silnik elektryczny
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Miodarka kasetowa 4 ramkowa - Ø750 - 12V/230V 9326

Miodarka kasetowa 4 ramkowa - Ø750 - 12V/230V 9326

Maks. wymiar ramki:270x480mm
4 x Wielkopolska
4 x Ostrowskiej
8 x 1/2 Wielkopolska
8 x 1/2 Dadant
4 x Langstroth

Napisz swoją opinię
13 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku